Ból zęba i leczenie stomatologiczne w ciąży

Witam serdecznie, Mam 26 lat i jestem w 6 tygodniu ciazy. Niestety wczoraj dorwal mnie paskudny bol zeba(dodam tylko ze wszystkie zeby staralam sie wyleczyc przed ciaza), okazalo sie ze doszlo do obumarcia i zabek jest do leczenia kanalowego. Mam pytanie czy stosowane znieczulenia przewodowe sa bardzo szkodliwe? Na co ewentalnie moga wplynac? Bardzo sie boje bo bylo to wyczekane i wystarane dziecko. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

W Pani sytuacji nie można tylko robić zdjęć RTG. Należy poinformować o planowanej wizycie u stomatologa lekarza, który prowadzi ciążę natomiast stomatologa o tym, że jest Pani w ciąży.

0

Wykonanie znieczulenia stomatologicznego według ogólnie przyjętych zasad w trakcie ciąży jest bezpieczne, a w sytuacji w jakiej się Pani znalazła leczenie zęba będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż cierpienie lub łykanie tabletek p/bólowych. Życzę zdrowia

0

Oczywiście, że tak. Znieczulenie podawane w ciąży jest całkowicie bezpieczne dla matki oraz dziecka, jest to tzw. znieczulenie czyste to znaczy bez składnika powodującego obkurczanie się naczyń krwionośnych (adrenaliny i noradrenaliny). Proszę się nie obawiać znieczulenia i wizyty u dentysty. Zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, mogącym bardziej zaszkodzić dziecku jest odczuwany przez Panią stres i ból. Dlatego też, jeśli zachodzi taka potrzeba to podczas ciąży należy leczyć zęby i regularnie odwiedzać dentystę, oczywiście informując go o Pani stanie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty