Ból zęba leczonego kanałowo i bolesny zabieg

Witam. Jakiś czas temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe zęba. Sam zabieg był dla mnie bardzo bolesny, choć do tamtego czasu na pewno nie określiłabym wizyty u dentysty jako coś bolesnego. Od leczenia bardzo boję się ponownego zabiegu, jednak wczoraj zaczął boleć mnie ząb. Czy ból zęba oznacza konieczność leczenia kanałowego i czy takie leczenie powinno boleć?

Jeżeli ten ból jest samoistny i nasilający się, to konieczne będzie leczenie kanałowe. Jeśli jednak dolegliwości nie są nasilone i jest to pierwszorazowy epizod, to istnieje szansa na ominięcie procedury endodontycznej. Proponuję jak najszybciej udać się do gabinetu, bo strach nic nie pomoże, a czas działa na Pani niekorzyść :-)