Ból zęba po czyszczeniu i przygotowaniu do leczenia kanałowego

Witam pytanie do STOMATOLOGA ;) Wczoraj mialam czyszczenie i przygotowanie do leczenia kanałowego ( gorna piatka) ....przeczyszczenie kanałow (dwa) polanie jakims chlorem (fuu) i zaczopowane czyms. Lekarz bez urazy mlody nie bardzo umial mi wytlumaczyc badz nie zrozumialam co mi tam wklepał.Kazal przyjsc na leczenie kanalowe pod mikroskopem ( zapisalam sie termin dopiero na 25.09) pytanie brzmi : ząb ( pseudo ząb)jak dotkne lekko nacisne zapomne podgryze boli jak diabli ?Czy to normalne?s.o.s

Witam, czasem po wstępnym przeczyszczeniu kanałów ząb pobolewa, ale powinien się ten ból uspokajać. Jeśli nie mija radziłabym skontaktować się ze swoim stomatologiem aby sprawdził czy nie powinno się wdrożyć innego leczenia.

Lek. dent. Katarzyna ZieliĹska

zęba się kanałowo leczy na jednej wizycie- można wtedy uniknąć opisanych problemów - proszę znaleźć lekarza zajmującego się endodoncją zgodnie z obecnymi zaleceniami
po prawidłowo przeprowadzonej ekstyrpacji miazgi objewy powinny systematycznie maleć - czasami trzeba na to 3 dni
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wszystko zależy od stanu w jakim był ząb zanim lekarz rozpoczął leczenie kanałowe. Podczas leczenia kanałowego ( szczególnie przy toczącym się zapaleniu w tkankach okołowierzchołkowych ) mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Jeśli kanały w zębie nie mają "prostego" przebiegu trzeba skorzystać z powiększenia. Pani stomatolog podjął dobrą decyzję.
Jeśli do czasu kolejnej wizyty dolegliwości nie będą się zmniejszać proszę udać się do Pani lekarza - może wdroży farmakoterapię.