Ból zęba po kontakcie z zimnymi i ciepłymi posiłkami

Co może być przyczyną bólu zęba na ciepłe i zimne posiłki po zmianie plomby na nową? Ząb nie reaguje i nie boli na stukanie, tylko na posiłki. Dentysta zdjął plombę i włożył lekarstwo, lecz nic się nie zmieniło.

Witam,
czasami tak reaguje ząb po wymianie wypełnienia - jest to tzw. nadwrazliwość pozabiegowa. Taka dolegliwość sama ustępuje z czasem. Ale założenie opatrunku i obserwacja zęba jest bardzo dobrą metodą - zazwyczaj wtedy ząb "wycisza się" i można odbudować go kompozytem.