Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból zęba po leczeniu a zapalenie dziąseł

Witam. Mój problem dotyczy zęba. Byłam w środę u dentysty zrobił mi zęba po czym ból stał się silniejszy. Wiec udałam się w piątek jeszcze raz do tego samego dentysty.i stwierdził że mam zapalenie dziąsła. Antybiotyku, mi nie przepisał a ból jest nie do zniesienia. Nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagaja. Co mam robic??
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam!
Tak silny ból,mimo wszystko,może być spowodowany stanem zapalnym zęba... Nie pisze Pani co było robione u dentysty ,tj czy był ubytek i został wypełniony,czy zgłosiła się Pani z objawami bólowymi w tym zębie...Antybiotyk nie zawsze jest potrzebny! W tym wypadku może wystarczy ponowne otwarcie zęba i założenie leku ew. przeleczenie go kanałowo. Jeżeli ma Pani obrzęk dziąsła,można użyć miejscowo żelu p/zapalnego,np.Salumin(z szałwią) Dentosept A(zawiara środek znieczulajacy) lub prep.w sprayu np.Hasco-sept. Niestety, musi Pani jeszcze raz udać się do dentysty...Pozdrawiam.

0

Witam
wszystko zależy od rodzaju bólu jaki jest obecnie.Jeśli ból jest ciągły,również w nocy,pulsujący i nasilający się wieczorem i w nocy to jest to już stan zapalny miazgi i zęba nalezy przeleczyć kanałowo.Jesli ból jest na ciepło,zimno czy nagryzanie to może byc to reakcja podraznienia zeba po zabiegu i wówczas czas jest jedynym lekarstwem-ząb sam się uspokoi.Jeśli dziąslo dookola zęba jest podrażnione to proszę sprobować smarować żelami do ust np Elugel i plukać plynami co pomoże znieść stan zapalny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy