Ból zęba po leczeniu a zapalenie dziąseł

Witam. Mój problem dotyczy zęba. Byłam w środę u dentysty zrobił mi zęba po czym ból stał się silniejszy. Wiec udałam się w piątek jeszcze raz do tego samego dentysty.i stwierdził że mam zapalenie dziąsła. Antybiotyku, mi nie przepisał a ból jest nie do zniesienia. Nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagaja. Co mam robic??

Witam!
Tak silny ból,mimo wszystko,może być spowodowany stanem zapalnym zęba... Nie pisze Pani co było robione u dentysty ,tj czy był ubytek i został wypełniony,czy zgłosiła się Pani z objawami bólowymi w tym zębie...Antybiotyk nie zawsze jest potrzebny! W tym wypadku może wystarczy ponowne otwarcie zęba i założenie leku ew. przeleczenie go kanałowo. Jeżeli ma Pani obrzęk dziąsła,można użyć miejscowo żelu p/zapalnego,np.Salumin(z szałwią) Dentosept A(zawiara środek znieczulajacy) lub prep.w sprayu np.Hasco-sept. Niestety, musi Pani jeszcze raz udać się do dentysty...Pozdrawiam.

Witam
wszystko zależy od rodzaju bólu jaki jest obecnie.Jeśli ból jest ciągły,również w nocy,pulsujący i nasilający się wieczorem i w nocy to jest to już stan zapalny miazgi i zęba nalezy przeleczyć kanałowo.Jesli ból jest na ciepło,zimno czy nagryzanie to może byc to reakcja podraznienia zeba po zabiegu i wówczas czas jest jedynym lekarstwem-ząb sam się uspokoi.Jeśli dziąslo dookola zęba jest podrażnione to proszę sprobować smarować żelami do ust np Elugel i plukać plynami co pomoże znieść stan zapalny.