Ból zęba po leczeniu kanałowym

Witam jestem w trakcie ponownego leczenie kanałowe został wykryty czwarty kanł w górenej siódemce po otwarciu zęba była znaczna poprawa i po zamknięciu zeba ból znowu powrócił oraz zab boli przy dotyku i cała strona twarzy gdzie jest leczony i cały czas mam wrażnie jak by mnie ciągnie w tym zębie dodam że ząb był leczony rok temu pierwszy raz jakie sa szane ze nie bendzie z nim kłopotów

Odnalezienie dodatkowego kanału i jego udrożnienie może wiązać się z dolegliwościami bólowymi. Po opracowaniu i wypełnieniu dodatkowego kanału oraz ponownym wyleczeniu pozostałych kanałów dolegliwości powinny ustąpić.

Zęby trzonowe prócz głównych trzech lub czterech kanałów posiadają zazwyczaj liczne drobne kanaliki niewidoczne gołym okiem. Bakterie znajdujące się w tych kanałach są najprawdopodobniej przyczyną podanych dolegliwości.Z powodu trudności odkażenia tych kanalików zęby tronowe często muszą być usuwane. Czasami rorwiązaniem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pozdrawiam

To że został wykryty czwarty kanał to chwała!!! Być może ząb wymaga rewizji i trzeba wykonać rewizję pozostałych kanałów. Może potrzebna będzie tomografia.Trzeba wziąść pod uwagę również to że ząb może być pękniety.,!

Nie wiem , bo go nie widzę , potrzebne jest RTG do oceny leczenia i rokawania.
Jeżeli jednak leczenie zostało wykonane poprawnie to można podejrzewać pionowe pęknięcie któregoś z korzeni i tego się da naprawić.