Ból zęba po skończeniu antybiotyku

W trakcie antybiotyku trochę się ząb wyciszył dodam że ma go leczobego pod mikroskopem dwa kanały całe zrobione trzeci cześciowo ponieważ lekarz boi się głebiej wejść zeby nie złamać narzedzi w kanale i jeszcze powiedzieł ze jest jeszcze jedno odgałeznie od kanału i żeby sie nie zdiwił jak to jeszcze jeden kanał bendzie a zab po skończeniu antybiotyku coraz mocnej zaczyna boleć jakie sa rozwizania czy lepuej go usunać i mieć spojkój czy go dalej leczyć?

Trudno doradzic czy ząb usuwac gdy nie ma wglądu w dokumentację. Jesli był podany antybiotyk to sugeruje stan zapalny ,ale nie zawsze stan ten ustępuje np.gdy jest zapalenie tkanek nie tylko ww zęba ,ale też nad jego korzeniami.W zalezności od tego który to ząb może on mieć 1,2,3,4 kanały czasem nawet więcej.zatem bez nerwów dodatkowe kanały to norma.Proponuję konsultację u specjalisty endodonty jeśli to możliwe ,aby upewniła się Pani że nic nie da się zrobić i walkę o zęba musi się zakończyć./prosze wziąć rtg/Czasem warto poczekac z ostateczna decyzją.