Ból zęba po wymienieniu plomby

Dentysta wymienił mi mała plombę , a po tygodniu ząb już mnie bolał przy spożywaniu pokarmów gorących i zimnych przy wciąganiu powietrza . .Zdjęcie nic nie pokazuje . Dentysta nie wie co robić .

Witam. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka:
1. Pęcherzyk powietrza w wypełnieniu-nie jest to do stwierdzenia ani radiologicznie, ani w żaden inny sposób bez wymiany wypełnienia.
2. Niedokładnie wypłukany wytrawiacz, lub zbyt długo trawiony ząb (było czuć w ustach kwaśną substancję przed założeniem wypełnienia).
3. Bardzo głębokie wypełnienie dochodzące do miazgi (tzw. nerwu) zęba.
4. Przesuszony ząb podczas zakładania wypełnienia.
5. Niewidoczna nieszczelność na powierzchni stycznej zębów.
Każdy z tych problemów z wyjątkiem pkt. 3 rozwiąże wymiana wypełnienia przy użyciu systemy wiążącego, który nie wymaga trawienia.
Pozdrawiam
Olgierd Bartecki

Może być wrażliwość zęba,ząb za bardzo przesuszony przed założeniem bondu.Może potrzebna jest korekta w zgryzie,za wysoka plomba może dawać podobne objawy.Trzecia możliwość to blisko miazgi i możliwe leczenie endo, jeżeli dolegliwości nie ustąpią.