Ból zęba podczas nagryzania po leczeniu kanałowym

Witam Czy ból zęba leczonego może boleć przy nagryzaniu bo już minęło 24h czy coś może być czy zastosować żel Elmex

Witam!
Ból na nagryzanie po leczeniu kanałowym może trwać kilka dni,potem powinien ustępować! Wiele zależy od tego,czy leczenie kanałowe było spowodowane zmianami w tkankach okołowierzchołkowych czy tylko stanem zapalnym miazgi zębowej...Gojenie zmian w tkankach okw musi trochę potrwać,ale jeśli leczenie było przeprowadzone prawidłowo na pewno wszystko wróci do normy. Jeśli nic się nie zmieni w ciągu 2-3 tygodni proszę wrócić do gabinetu dentystycznego... Żel Elmex nic nie pomoże,gdyż ząb jest martwy...
Pozdrawiam.

Po leczeniu kanałowym jest to normalne zjawisko .Ważne jest,by zdjęcie radiologiczne po zakończonym leczeniu potwierdziło jego skuteczność.Powszechnie dostępne środki przeciwbólowe(jeżeli się nie jest na nie uczulonym) powinny przynieść ulgę w bólu.Jeżeli ból nie minie do 2 tygodni proszę rozważyć ponowną wizytę u lekarza dentysty,który wykonał leczenie.Żel Elmeks nie ma tu zastosowania.

Witam
w trakcie leczenia kanałowego ząb ma prawo bolec przy nagryzaniu do momentu całkowitego zakończenia leczenia.Moze byc przewrażliwiony jeszcze jakiś okres po ostatniej ingerencji co spowodowane jest podrażnieniem pozabiegowym. Elmex gel nie pomoże w takim wypadku ponieważ działa on tylko na zęby żywe.