Ból zęba rok po założeniu koronki u 14-letniego syna

witam syn ma 14 lat i od roku ma zalozona koronke na zebie num,2 i od wczoraj go boli zrobilam termin jutro do lekarza ktory zakladal ,jaka moze byc przyczyna bolo dodam ze zaplacilam 400euro jak dlugo jest gwarancja

Ząb oszlifowany pod koronę może obumrzeć. W takim przypadku konieczne jest leczenie kanałowe. Często udaje się to zrobić bez niszczenia korony wykonując w niewidocznym miejscu korony otwór, przez który dostajemy się do zęba. Gwarancja na koronę raczej nie obejmuje ewentualnych problemów z zębem pod koroną. Ale proszę o to dopytać lekarza, który ją wykonywał.

Dzień dobry!
Szkoda, że nie napisała Pani z jakiego powodu była założona korona i z jakiego materiału jest wykonana. Przyczyny bólu mogą być różne i nie muszą być związane z wykonaniem korony.
Co do gwarancji - w Polsce obowiązuje rękojmia 12-miesięczna na jakość wykonanej usługi oraz gwarancja 24-miesięczna na jakość użytych materiałów LABORATORYJNYCH (dotyczy to wad niewidocznych gołym okiem i nie związanych z zużyciem). Gwarancji na zdrowie zęba nikt nie udziela.
Dobrą decyzją jest pójście do lekarza prowadzącego.
Z życzeniami zdrowia K.Sławecki !