Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból zęba w trakcie leczenia kanałowego przy antybiotyku

Witam ma pytanie czy ząb w trakcie leczenia kanałowego może nawet po dwukrotnym stosowoniu antybiotyku nadal zeba czyję przy dotyku i w nocy zaczyna mocniej boleć ból jest ciągły dodam ze zęba leczę już od stycznia tego roku ponieważ ząb ma nie typową budowę anatomiczną i nie wiem co już robić czy poprostu go usunąć czy dakej go leczyć proszę o poradę
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

W trakcie leczenia kanałowego mogą pojawić się nawet silne dolegliwości bólowe. Wszystko się uspokoi po rozwiązaniu problemu czyli usunięciu wszystkich bakterii z kanałów i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych w 3D. Tak długie leczenie nie powinno mieć miejsca nawet przy "nietypowej" budowie wewnętrznej zęba. Leczenie powinno zakończyć się na 2 wizytach a przedłużanie go w taki sposób (już 4 miesiąc) na pewno nie wpływa korzystnie na tkanki okołowierzchołkowe.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Proszę zgłosić się do endodonty, który dysponuje specjalistycznym sprzętem i jemu zaufać. Korespondencyjnie trudno jest postawić diagnozę.

0

Czasami niestety jest to możliwe, im bardziej skomplikowana budowa korzeniowa zęba tym częściej mogą wystąpić powikłania. Przyczyną tych dolegliwości mogą być dodatkowe kanały, które nie zostały odnalezione, a w których toczy się proces zapalny, najczęściej zgorzel miazgi. Pomocne może być leczenie kanałowe pod mikroskopem, jednak trzeba wiedzieć że i takie leczenie może nie odnaleźć dodatkowego kanału, szczególnie, gdy zlokalizowane są bocznie, lub bliżej wierzchołka.
Ważna rzecz czy w trakcie brania antybiotyku ząb też bolał, czy objawy ustępowały?
Można poszerzyć też diagnostykę o sąsiednie zęby ( RTG )

0

Troche długo trwa to leczenie.. Jesli warunki anatomiczne nie pozwalaja na opracowanie kanałów nalezałoby sie zastanowić czy ma sens dalsze leczenie.
Prosze porozmawiać ze swoim lekarzem , tylko on zna warunki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy