Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból zębów a niedobór witamin

Karmie 2 mies. niemowle i od dluzszego czasu bola mnie wszystkie zeby. Czy ma to zwiazek z niedoborem wapnia, fluoru lub innych witamin? Codziennie przyjmuje prenatalny zestaw witamin dla matek w ciazy i karmiacych piersia.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Po takim opisie trudno zająć konkretne stanowisko proszę udać się do dentysty on określi przyczynę bólu, ale oczywiście niedobory różnego typu mogą pośrednio wpływać na dolegliwości w obrębie jamy ustnej.
Pozdrawiam Izabela Sokólska.

0

Raczej nie , dolegliwości mogą mieć związek z połącznia zmian hormonalnych błony śluzowej i problemów z zachowaniem prawidłowej higieny jamy ustnej w związku ze zwiększoną ilością obowiązków i często zmienionymi nawykami dietetycznymi.

0

Oczywiście niedobór różnego rodzaju składników mineralnych może wpływać na stan jamy ustnej. Częściej jednak okres ciąży i karmienia powoduje wzrost obowiązków i zmianę priorytetów żywieniowych i higienicznych. Częste "podjadanie" szczególnie słodkich pokarmów w nocy bardzo szybko pogarsza stan zębów i staje się przyczyną dolegliwości. Proszę jak najszybciej udać się do dentysty.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy