Ból zębów a niedobór witamin

Karmie 2 mies. niemowle i od dluzszego czasu bola mnie wszystkie zeby. Czy ma to zwiazek z niedoborem wapnia, fluoru lub innych witamin? Codziennie przyjmuje prenatalny zestaw witamin dla matek w ciazy i karmiacych piersia.

Pozdrawiam Izabela Sokólska.

Raczej nie , dolegliwości mogą mieć związek z połącznia zmian hormonalnych błony śluzowej i problemów z zachowaniem prawidłowej higieny jamy ustnej w związku ze zwiększoną ilością obowiązków i często zmienionymi nawykami dietetycznymi.

Oczywiście niedobór różnego rodzaju składników mineralnych może wpływać na stan jamy ustnej. Częściej jednak okres ciąży i karmienia powoduje wzrost obowiązków i zmianę priorytetów żywieniowych i higienicznych. Częste "podjadanie" szczególnie słodkich pokarmów w nocy bardzo szybko pogarsza stan zębów i staje się przyczyną dolegliwości. Proszę jak najszybciej udać się do dentysty.