Ból zębów jako objaw stresu

Mam problem z zębami. W grudniu, po leczeniu boreliozy, rozbolały mnie górne jedynki i dwójka. Poszłam do stomatologa, zlecił prześwietlenie. Nic nie wyszło, a zęby jak bolały tak bolały. Lekarz stwierdził, że najlepiej będzie je wytruć aż do piątki. Nie zgodziłam się. Po jakimś tygodniu ból minął. Sytuacja powtórzyła się teraz z tą różnicą, że bolą mnie wszystkie zęby. Nie na raz i nie cały czas, ale od czasu do czasu. Czy to może być objaw stresu, czy raczej coś innego, poważniejszego?

|Zęby gdy obumierają bolą- i nie przestają a raczej ból zwiękasz się. Dentysta na fotelu może spróbować ocenić czy nie ma Pani takich dolegliwości o jakich mówię.

Powodem powtarzających się bólów różnych grup zębów może być stres a dokładnie zaciskanie zębów czyli bruksizm. Taką możliwość trzeba zawsze brać pod uwagę przy tego rodzaju dolegliwościach.Diagnozę należy oczywiście uzupełnić innymi badaniami. Pozdrawiam