Ból zębów po zdjęciu retencji nocnej w leczeniu ortodontycznej

Witam, po 2 latach noszenia aparatu ortodontycznego lekarz zDjal spray. Od 4 lat noszę retencje stała i nocna, od 4 miesięcy Ortodontka kazała ta retencje nocna zakładać co druga noc. Ale zauważyłam Ze jak jak zdejmuje rano, to bola mnie górne zeby od trójki trojki. Wczesniej było ok. Wychodzą mi górne ósemki, czy to moze miec związek ?

Zęby mądrości, zwłaszcza jeżeli nie ma dla nich zbyt dużo miejsca, powodują ściskanie pozostałych zębów. Czy to jest przyczyną porannych dolegliwości? nie wiem. Decydują warunki w jamie ustnej. Proponuję zgłosic się z tym pytaniem do prowadzącego ortodonty. Pozdrawiam