Ból żołądka i problemy z oddychaniem a stres

Witam, Jestem osobą dość zestresowana chociaż nie wydawalo mi się ze az tak, głowny wpływ na to ma moja mama z która nie mogę się dogadać, a mieszkamy w jednym domu, bardzo się udziela to na moim zdrowiu bardzo boli mnie zoładek jestem na lekach do tego nie mogę oddychać, tzn bardzo ciężko mi się oddycha, mój lekarz rodzinny mowi ze to wszystko ze stresu ale ja nie wiem co mam robic? czy tak to będzie? nie ma na to lekarstwa? Co mi jest dokładnie? Co mogę z tym zrobić? mysle nawet o psychologu

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy PSYCHOTERAPEUTĘ i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Opisywane przez Panią objawy, jeśli nie mają podłoża fizycznego, mogą być przyczyną napięcia i stresu, który Pani przeżywa. Pisze Pani, że relacja z mamą jest trudna i bardzo dla Pani obciążająca. Ponieważ ma Pani objawy somatyczne konieczna jest wizyta u psychoterapeuty.