Ból żołądka kilka razy w miesiącu u 9-letniej córki

Witam Córkę kilka razy w miesiącu boli żołądek, przez tydzień była leczona antbiotykiem, zawsze źle reagowała na nie, najczęściej bólem żołądka. Tydzień temu zakończyła się kuracja antybiotykami, w tym samym czasie podawałam jej leki osłonowe, ale do dzisiaj narzeka na ból żołądka po ok. pół godz. po posiłku. Dodam że ma 9 lat, jest wysoka i chuda, waży 22kg. (ja i mąż jesteśmy wysocy) Martwię się bo nie wiem czy to coś poważnego czy nie. Ale raczej zawiozę ją do lekarza.Co to może być???Pozd

Milena Lubowicz

Przyczyn może być sporo: zakażenie pasożytnicze, choroba wrzodowa żołądka, zespół jelita wrażliwego. Myślę, że należy udać się do pediatry i rozpocząć diagnostykę.
Pozdrawiam