Ból żołędzi penisa u 13-latka

Witam mam 13 lat i jak ściągnełem nepletek w stanie spoczynku nic nie bolało. Spróbowałem dotknąć zołędżia boli mnie czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Nadwrażliwość żołędzi to częsta przypadłość okresu dojrzewania. Nie należy tego traktować jako stan chorobowy. W większości przypadków nadwrażliwość żołędzi przemija wraz z wiekiem. Oczywiście nie można wykluczyć, że objawy są związane ze stanem chorobowym. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
masz nadwrazliwośc, tak czasami bywa, z czasem to ustąpi
pozdrawiam

0

W tym wieku, u zdrowego chłopca wszystko jest normalne. Pierwsze doświadczenia z narządami płciowymi zawsze stanowią i zagadkę i problem. Proszę pozwolić swojemu organizmowi rozwijać się normalnie i nie zaprzątać sobie głowy wydumanymi problemami. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy