Ból żołędzia po zdjęciu napletka

Witam mam takie pytanie. Mam 20 lat i po raz pierwszy zdjąłem napletka i odsłoniłem żołądź. Właśnie z tym mam problem, bo od tego momentu żołądź mnie boli. Czy jest to prawdopodobne, że ten ból minie sam? Czy są jakieś rady, by ten ból szybciej minął?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, możemy mieć do czynienia z dwiema sytuacjami
1. trudności ze zsunięciem napletka poza żołądź spowodowane są z reguły zbyt wąskim otworem w napletku. Stan taki nazywa się stulejką. Leczenie polega na obrzezaniu czyli resekcji (wycięciu) napletka Jest to niewielki zabieg, który wykonuje urolog.
2. nadwrażliwość żołędzi, o której Pan pisze występuje do kilkunastu dni po jej odsłonięciu. Później żołądź staje się nawet mniej wrażliwa niż normalnie, co np. sprzyja współżyciu. Doraźnie proponuję namaszczanie Lignokainą w żelu (na receptę)lub Linomagiem w płynie. Pozdrawiam RH

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty