Ból żuchwy podczas przeżuwania pokarmów

Od kilku dni podczas żucia pokarmu odczuwam ból żuchwy, czym może być spowodowany i czy poczekać az przejdzie samo czy należy się udac do lekarza?

Witam, powinna pani niezwłocznie udać się do stomatologa gdyż nie jest to prawidłowa reakcja. Lekarz obejrzy, jeśli uzna że trzeba , zleci wykonanie odpowiednich zdjęć RTG.Pozdrawiam

Witam, musi się Pani zastanowić, czy to jest ból występujący
w okolicy zębów, czy to jest ból stawu skroniowo żuchwowego.
W pierwszym przypadku najprawdopodobniej jest to jakaś przyczyna zębowa, natomiast dolegliwosci stawu s-ż mogą mieć rożne podłoże i przyczyny. Dlatego niestety nie uniknie Pani wizyty u stomatologa. Pozdrawiam :)

Witam,
Bol zuchwy moze pochodzic od utrudnionego wyrzynania zebow osmych lub od rozwijajacego sie stanu zapalnego- im wczesniej wykryty tym łatwiejsze leczenie i szybsze gojenie i dochodzenie do zdrowia. Moze to rowniez byc bol od ucha- zapalenie ucha moze promiwniowac do zuchwy-wtedy pomoze laryngolog. Bez badania nie da sie powiedziec jaka jest przyczyna i czy minie bol.