Bolą mnie jajniki po menstruacji...

Mam naście lat i mam pewien problem, a konkretnie po menstruacji bolą mnie jajniki. Raz jeden, a raz drugi- ból jest bardzo dziwny, kłujący, nie jest jakimś wielkim bólem (tak żebym się zwijała z bólu po podłodze) tylko boli mnie tak do 3-4 dni po menstruacji.

Nie wiem co zrobić? Czy to normalne, czy mam się udać do lekarza? Wspomnę jeszcze, że do takowego lekarza jeszcze nigdy nie szłam i że jestem dziewicą.
Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Tego typu pobolewania mogą być u Ciebie związane ze wzrostem pęcherzyka jajnikowego, aczkolwiek nie jest typowe, aby procesowi temu towarzyszył ból (spotykamy raczej kłujący ból podczas owulacji). Myślę, że możesz jeszcze wstrzymać się z wizytą. Być może dolegliwości miną z czasem. Jeśliby jednak ból występował tylko po jednej stronie i/lub stał się bardziej nasilony, konsultacja lekarska może być konieczna.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty