Bolące, czerwone oczy - co robić?

Witam. Od pewnego czasu mam mały problem. Pewnego dnia zauważyłam, że w kącikach oczu jest ropa. Oczy zaczęły ropieć i to coraz bardziej, później natomiast zaczęły strasznie boleć, szczypać, a nawet swędzieć. Przemywałam oczy dokładnie, stosowałam krople, ale co rano nie mogę ich otworzyć, bo są tak zaropiałe. Bardzo bolą, a na dodatek zaczęła boleć też głowa. Białka w oku są czerwone. Drażni mnie światło, wieczorami nawet słabiej widzę. Jest tak już przez tydzień. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

podawane przez Panią objawy sugerują zapalenie ropne spojówek. Zalecane jest częste przemywanie oczu solą fizjologiczną, stosowanie kropli antybiotykowych oraz sztucznych łez. Trzeba się pogodzić z tym, iż stan taki może trwać nawet do 3 tygodni, a osłabiona ostrość wzroku może się utrzymywać jeszcze kilka miesięcy.

Niemniej jednak proponowałabym udać się do lekarza okulisty celem dokładnego badania w lampie szczelinowej.

Pozdrawiam serdecznie