Bolące piersi, złe samopoczucie i mdłości - jaki może być tego powód?

Mam 18 lat, jestem kobieta. W poprzednim roku brałam tabletki antykoncepcyjne (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), ponieważ miałam zaburzenia hormonów. Bralam je do sierpnia tego roku, ale je odstawiłam, bo bardzo z chłopakiem chcemy mieć dziecko. Staramy się już 3 miesiące i nic. Czy przez zaburzenia hormonalne mogę być bezpłodna, czy też muszę odczekać trochę, żeby postarać się o dziecko?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Trzy miesiące to krótki okres. Zwykle zaczynamy się niepokoić dopiero, gdy do zapłodnienia nie dochodzi przez rok regularnego współżycia. Ponadto, nie napisała Pani czy pojawiły się regularne miesiączki. Jeśli nie, znaczy to, że być może cykle są bezowulacyjne i w tej sytuacji powinna Pani nadal szukać pomocy u lekarza, który zdiagnozował u Pani zaburzenie hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!