Bolące zaskórniki a wrażliwa skóra

Witam. Jak zapobiegać zaskórniakom? Nie mam problemów z typowymi, białymi pryszczami jednak co jakiś czas w różnych miejscach na twarzy pod skórą budują się takie zaskórniaki. Nie chodzi mi o widok po prawie ich nie widać jednak bardzo boli mnie w tych miejscach. Nie używam żadnych kosmetyków bo ciężko mi coś jest dobrać - mam skórę bardzo wrażliwą. Sporadycznie smaruje ją balsamem po goleniu do skóry suchej i wrażliwej Ziaji - nie mam po niej skutków ubocznych.
ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zaskórniki powstają na skutek zaczopowania ujścia gruczołów. Jedynym skutecznym działaniem jest oczyszczanie skóry twarzy przy pomocy ogólnie dostępnych kosmetyków typu peeling.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
1. tetralysal 300 mg 2x1/ 8 dni potem 1x1 tabl/ 32 dni
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty