Bolący guzek w pępku

Guzek w pępku. W pępku pojawia mi się od jakiegoś czasu gulka. Podczas wizyty u ginekologa zapytałam się co to może być- dostałam maść Bactroben i lekarz powiedział mi, że mam iść do dermatologa. Za ten czas gulka sie wchłonęła (po ok 2 tyg) i dermatolog pow, że nic nie widzi. Jednak po miesiącu gulka wróciła, która strasznie boli, piecze, kuje. Cały dół pępka mnie boli szczególnie jak siedzę, chodzę. Męczę się już 10 dni. Obecnie jestem za granicą i nie mam jak iść do lekarza. Co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli rzeczywiście po zastosowaniu leku Bactrolem zmiana się cofnęła można myśleć iż był to ropień. Warto jednak wspomnieć iż wyczuwalne zgrubienie w w okolicach pępka może być spowodowane przepukliną pępkową. Rzadziej jednak występuje wtedy taki odczyn zapalny o jakim Pani wspomina . Tak więc doraźnie można stosować okłady z rumianku oraz maść Tribiotic. Ważne jest to czy w ostatnim czasie nie było operacji laparoskopowych? Takie działania mogą sprzyjać rozwojowi zakażenia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
z opisu wynika, że może być to czyrak lub kaszak, który okresowo ropieje. Należy usunąć go metodą chirurgiczną.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty