Bóle barku w 12. tygodniu ciąży

Witam jestem w 12 tygodniu ciazy. Mam problemy z lewym barkiem - od dawna. Niestety ze względu na ciąże nie moge przyjmować żadnych leków od ortopedy, które standardowo stosowałam i mi pomagały. Pomagał mi rownież sport na rozluźnienie miesni- ale tez nie ćwiczę teraz. Bol sie nasila, masaze mogą podrażniać korzonki barkowe. Spać na lewym boku nie moge, a w ciazy powinno spać sie właśnie na lewym boku. Jak sobie pomoc aby zapalenie korzonków nie wróciło ?

Małgorzata Panek

Proszę udać się do ortopedy. On na podstawie badania będzie mógł zaproponować odpowiednie postępowanie. Należy pamiętać, aby poinformować lekarza o ciąży.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno coś więcej doradzić... W ciąży o prawidłowym przebiegu nawet należy być aktywnym fizycznie, są specjalne zajęcia na kręgosłup dla kobiet w ciąży. Proszę udać się do swojego ginekologa, który prowadzi Pani ciążę i po badaniach powie co Pani może, a co nie.