Bóle bioder przy chodzeniu a stabilizacja międzykolczasta w RTG
Witam.Od roku boli biodro(kosc udowa?)przy chodzeniu staniu dotyku.Od tygodnia jestem po operacji:fenestracja L-4/L5prawostronna,usuniecie dyskuL4/L5stabilizacja miedzykolczystaL4L5 miało być lepiej ale nie jest nadal bol biodra jest obrzek bol kosci w biodrze przy dotyku mam stos badan MR,RTG,ortopeda-blokady,stos mocnych lekow operacja iboli.Wyniki badan dobre,operacja nic nie dala,patrza na mnie lekarze i nie wierza.Nie do kogo isc po pomoc,kto wreszcie postawi dobra diagnozę,o która b.prosze

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon