Bóle biodra i nogi po operacji kręgosłupa
witam w maju 2014 przeszlam operacje kregoslupa(fenestracja L4-L5 lewostronna.Usuniecie przepukliny jadra miazdzystego.foraminotomiaL5 lewostronna)Potym zabiegu mialam okropne bole biodra i calej lewej nogi w pozycji lezacej.zrobiono tomograf i znow kolejna operacja tydzien po poprzedniej-konfliktsrodkanalowy po operacji dyskopatii L4-L5lew.str(rewizja.odbarczenie worka oponowego i korzenia L5lewego,foraminotomia L5)po 6 miesiacach znow te same objawy bolowe,czy czeka mnie kolejny zabieg?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.