Bóle brzucha i mdłości po zjedzeniu posiłku

Wczoraj koło 15.00 zjadłam ostatni posiłek, nie był większy niż zazwyczaj. Od tego momentu boli mnie brzuch, czuję się strasznie wypełniona, mdli mnie. Nie jestem w stanie niczego zjeść. Czy mogłam się zatruć? I na co innego mogą wskazywać takie objawy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku mamy do czynienia z niestrawnościa. Nie ma powodów do obaw. Powstrzymanie się o jedzenia powinno być pomocne. W takiej sytuacji należałoby przyjmować jedynie płyny.