Bóle brzucha po zabiegu z powodu endometriozy na jelicie grubym

Chciałbym zapytać bo jestem 3 lata po zabiegu na jamie brzusznej z powodu Endometrioza na jelicie grubym. Blizna jest dość długa poprzez tradycyjne cięcie od pępka do spojenia lonowego. Od kilku miesięcy dokucza ja mi bóle brzucha. Robiłam szereg badań w tym rezonans i kolonoskopie, usg. Wszystko jest wporzadku,kiedy trafiam do lekarza z bólem brzucha to słyszę że dokuczaja mi zrosty pooperacyjne. Jak mogę sobie pomóc w tej kwestii. Też obawiam się niedrożności jelit bo pewien lekarz trochę mi naopowiadał i teraz każdy ból brzucha doprowadza mnie do strachu. Też słyszą) am o takich zabiegach o rozluźnieniu zrostów przez osteopatę. Ale nie chce podjąć decyzji bez konsultacji. Poproszę o poradę. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wybrać się do fizjoterapeuty, aby on rozpracował zrosty manualnie, a nastepnie zlecił odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam.