Bóle brzucha w 16 tygodniu ciąży

Jestem w 16 tyg ciazy i pobolewa mnie brzuch, bardziej kuje po prawej stronie brzucha. Gdy leze nie czuje bolu tylko podczas glebokiego wdechu i chodzenia. Wizyte mam za 10dni. Ostatnio bylam dwa dni temu i musze lezec ze wzgledu na krotsza szyjke macicy. Biore nospe i luteine dopochwowo i duphaston. Czy ten bol to cos groznego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ból najprawdopodobniej jest spowodowany uciskiem powiększającej się macicy na okoliczne narządy. Jeśli objawy się nasilą radzę udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Pewnego rodzaju bóle brzucha mogą występować. Jeżeli jest to ostry, Nasilajacy się ból albo cos co Panią niepokoi Proszę udać się do ginekologa.

Milena Lubowicz

Trudno powiedzieć bez badania. Ból ten może być zupełnie nie związany z ciążą, natomiast oczywiście nie można wykluczyć związku. Gdyby był silny lub nie przechodził po no-spie proszę udać się szybciej do lekarza.
Pozdrawiam