Bóle dziąseł po szczotkowaniu

Przy szczotkowaniu bolą mnie dziąsła, krwawią (prawdopodobnie przy użyciu pasty elmex sensitive zielonej, natomiast przy użyciu zwykłej wybielającej colgate mniej lub w ogóle). Nie widać popraw w barwie zębów. Jakiej pasty więc powinienem użyć?

Witam
Nie do końca rozumiem na czym Panu zależy. Na rozjaśnieniu zębów czy na pozbyciu się nadwrażliwości? Pasta Elmex zielona jest na nadwrażliwość. Z wybielaniem nie ma za wiele do czynienia. Jesli Panu szkodzi, to proszę ją odstawić i używać innych.
Co do wybielania zębów- pastami nie jest Pan w stanie uzyskać spektakularnego wyniku, a jedynie poprawę. Na rynku jest wiele past obiecujących efekty. Osobiście mam swoich faworytów :-)
Pozdrawiam
lek. stom. Bartosz Niedziółka

www.doktorbart.pl

www.extra-dent.pl

Stomatologia Extra-Dent

os. Tysiąclecia 12

61-255 Poznań

tel.: 61 870 10 35

tel. kom.: 602 789 712

e-mail: gabinet@extra-dent.pl

W pastach wybielających zawartość związku wybielającego nie jest duża, stąd też czas oczekiwania na efekt jest długi. Za krwawienie dziąseł natomiast, odpowiedzialny jest prawdopodobnie nieodpowiedni sposób czyszczenia. Proponuję kontakt ze stomatologiem celem przeprowadzenia profesjonalnego instruktażu. Pozdrawiam

Witam,
uzupełniająco do zaleceń stomatologów, polecam konsultację dietetyczną w celu sprawdzenia zawartości wit. C w Pana jadłospisie (świeże warzywa, owoce).

Czasami zdarza się tak, że przy silniejszym szczotkowaniu dziąsła krwawią, gdy spożycie wit. C jest niewystarczające. Nie wystarczy tu czasowa suplementacja, a zmiana nawyków żywieniowych na stałe (witamina nie kumuluje się).

Pozdrawiam i zapraszam na konsultację on-line:
www.poradnialubczyk.pl