Bóle gardła po operacji usunięcia migdałków podniebiennych

20 sierpnia przeszłam operację usunięcia migdałków podniebiennych. Przez kilka tygodni odczuwałam bóle gardła o różnym nasileniu, obecnie bóle minęły, ale pozostał nieznośny słony smak w ustach. Nie pomaga rygorystyczne przestrzeganie higieny (w tym kilkakrotne w ciągu dnia płukanie jamy ustnej na przemian szałwią i wodą utlenioną). Lekarz, który przeprowadzał operację, stwierdził obrzęk tkanki łącznej, mówił o możliwym podrażnieniu kubków smakowych i w dalszym ciągu zalecił tylko płukanie.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście diagnoza jest bardzo możliwa. proponuję odczekać jeszcze pewien okres. Dolegliwości powinny ustąpić.