Bóle głowy i trudności z zasypianiem wyniesione z dzieciństwa

Sz. Państwo Mam ciągłe bóle głowy, trudności z zasypianiem, problemy natury psychicznej wyniesione z dzieciństwa i utrwalone przez stres. Mam bardzo dobry kontakt ze swoim psychologiem, jednak obawiam się, że potrzebuję wizyt bardziej terapeutycznych, ze specjalistą w tym zakresie. W moim mieście jest to jednak niemożliwe, co utrudnia podjęcie decyzji. Błagam o wskazówki, czy psychoterapia prowadzona przez psychologa będzie znacznie gorszym wyborem niż wizyty u wyszkolonego psychoterapety?

Zawsze dobrze jest powiedzieć o swoich wątpliwościach psychologowi, powinien umieć je zrozumieć, zaakceptować i pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie. Psycholog to rzeczywiście nie ta sama funkcja, co psychoterapeuta i często wykwalifikowany psychoterapeuta może służyć lepszą pomocą, choć nie obniża to wartości kontaktu z psychologiem, szczególnie, jeśli jest to dobry kontakt.

Witam. Zadaje pan trudne pytanie ponieważ nikt tego nie wie gdyż to zależy od danego specjalisty. Może dany psycholog jest bardzo kompetentną osobą. Jednak ja jestem psychologiem oraz psychoterapeutką i stwierdzam, że szkolenie psychoterapeutyczne pozwala zająć się o wiele lepiej psychoterapią.
Magdalena Brabec