Bóle głowy po znieczuleniu zewnątrzoponowego i znieczuleniu podczas cięcia cesarskiego

Witam! niedawno urodziłam dziecko poprzez cesarskie cięcie .Porod w ten sposób nie był jednak planowany wiec poczatkowo skorzystałam ze znieczulenia zewnatrzoponowego.nastepnie podano mi zniecUlenie które podaje sie przy cc.Od tamtego czasu mam okropne bóle głowy i wysokie ciśnienie.Czy to może mieć jakiś związek z przyjętymi przeze mnie znieczuleniami?

Tak,po znieczuleniu zewnątrzoponowym są często bóle głowy związane z małym ubytkiem
płynu mózgowordzeniowego przy wkłuwaniu igły do znieczulenia.
Bóle mogą się utrzymywać przez kilka lub kilkanascie dni.
W sprawie wysokiego cisnienia krwi należy skontaktować się z lekarzem rejonowym lub ginekologiem,który prowadził ciąze.

Nie ma informacji, kiedy było znieczulenie. Jeśli miało to miejsce niedawno, to w różnicowaniu trzeba brać pod uwagę zespół popunkcyjny (nasilone bóle głowy z wymiotami nasilającymi się w pozycji stojącej). Leczenie to głównie nawadnianie, leki p-wymiotne. W ostateczności stosuje się tzw. "plaster z krwi".
Naturalnie bóle głowy mogą także być od nadciśnienia - postępowanie typowe. Proponuję kontakt z lekarzem rodzinnym.