Bóle głowy przy komputerze: jaka jest przyczyna?

Mam problem związany z przesiadywaniem przed komputerem. Przez parę lat do korzystania z internetu używałem laptopa 15'', wszystko było w porządku. Jakieś 9 miesięcy temu przesiadłem się na komputer stacjonarny z nowym ekranem 21'' i wszystko było w porządku, ale od jakiś kilku tygodni jak siedzę dłużej niż 1-2 godziny strasznie mnie boli głowa. Jak wezmę nurofen, ibuprom czy coś innego to nie pomaga. Czy to wina większego ekranu, czy może siedzę za blisko lub za daleko od komputera (mniej więcej 70cm od ekranu)? Pokój jest często wietrzony i zwykle robię sobie odpoczynek jak siedzę dłużej niż 1,5-2 godziny, ale gdy ból głowy mnie dopada to trzyma aż do zaśnięcia. Okulary noszę, przez pewien czas od wykrycia wada mi się powiększała, ale od jakiś 2-3 lat mam na stałe -2,5, przy ostatnich badaniach też nie wskazywało nic, żeby się pogorszyło. Na komputerze siedzę dużo, przyznam, bo korzystam z internetu zarówno do nauki jak i do rozrywki, ale nie jest to jakaś przerażająca ilość (nie mam tak, że od razu po powrocie do domu siadam przed monitorem). Z góry dziękuję za pomoc, bo nie wiem już skąd ta przypadłość.
ponad rok temu

Witam,

Opisywany ból głowy może mieć różnorakie przyczyny, nie tylko okulistyczne.  Proponowałabym konsultację neurologiczną oraz oczywiście okresową kontrolę okulistyczną z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Podczas pracy przy komputerze warto stosować szkła okularowe z powłoką antyrefleksyjną oraz często nawilżać oczy kroplami bez konserwantów, np. Hyabak.

Pozdrawiam serdecznie.