Bóle i opuchlizna policzka po plombowaniu

Witam.w tym tygodniu dentystka zaplombowala mi zab.wczoraj zaczal mnie mocno bolec a dzis bardzo spuchl mi policzek.sr.przeciwbolowe pomagaja na moment.teraz po konsultacji z Pania dentystka wielam duomax.nie pomaga a zeba nie moge nawet lekko dotknac.bol promieniuje a opuchlizna nie schodzi.co robic?

Witam
Na pewno będzie konieczne otwarcie zęba i leczenie kanałowe. Najbardziej prawdopodobne jest, że ząb obumarł wcześniej, a po założeniu wypełnienia gazy produkowane przez bakterie znajdujące się w martwej miazdze zęba nie mogą uchodzić przez ubytek. Stąd opuchlizna. Drugą możliwością jest obumarcie miazgi po założeniu wypełnienia. Ból ulegnie zmniejszeniu, gdy ropień przebije się przez okostną-opuchlizna zrobi się wtedy bardziej miękka. Jednak najszybciej pomoże otwarcie i udrożnienie kanałów zęba. Bez wizyty u dentysty się nie obejdzie. Pozdrawiam.