Bóle i zawroty głowy, oszołomienie, zgaga, kłucie w klatce piersiowej i skoki ciśnienia po śmierci ojca

Witam. Mam 20 lat. Od około 7 miesięcy mam dziwne objawy: bole i zawroty głowy, oszołomienie, zgage, kłucie w klatce piersiowej, skoki ciśnienie i pulsu, nudnośi i niekiedy biegunki. Bylem z ty jiz pare razy u lekarza 2 razy miałem robione EKG i wyszło dobre, krew dobra nawet na tarczyce. Takie objawy pojawiły się u mnie kiedy mój ojciec w zeszłym roku zmarł nagle na zawał. Lekarz cały czas ki wmawia ze to na tle psychicznym. Moje pytanie to co to moze byc ?

Dzień dobry,

Skoro nie ma przyczyn somatycznych Pana objawów, to jak najbardziej warto się zastanowić nad tym, co mówi Panu lekarz. Tym bardziej, że początek SAM Pan identyfikuje wraz z nagłą stratą ojca.
Proszę naleźć w swojej okolicy psychoterapeutę - np.: w PZP, prywatnie - i udać się na konsultacje.

Jeśli wykluczone zostało somatyczne podłoże zaburzeń, ich podłoże najprawdopodobniej jest emocjonalne, nerwicowe. Proszę się zgłosić do psychologa i rozpocząć psychoterapię.