Bóle jądra po intensywnym treningu

Student 23lata. Pół roku temu po intensywnym treningu na siłowni rozbolało mnie lewe jądro. Od razu udałem się do szpitala gdzie lekarz rzucił okiem i stwierdził duże żylaki pow. nasien. Skierował mnie na operacje. Zrobiłem 3 miesiące przerwy od treningów. Po tym czasie problem wrócił. Tym razem udałem się do urologa prywatnie. Wykonał on badanie usg i dotykowe i stwierdził że nie mam żylaków i nie mam się czym martwić. Dlaczego więc po czasami niewielkim wysiłku boli mnie pachwina i lewe jądro?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, w tej sytuacj konieczna jest dalsza diagnostyka, bez dokładnego zebrania wywiadu i osobistego badania trudno postawić właściwą diagnozę. Pozdrawiam

0

Trudno mi się odnieść do tego problemu, żylaki powrózka powinno się dokładnie zbadać i zmierzyć przekroje naczyń, przy tym badaniu zawsze należy wykonać USG jamy brzusznej ponieważ żylaki mogą być objawem chorób jamy brzusznej lub lewej nerki, poza tym bólów pachwinie może mieć inną przyczynę, może ma Pan zaczynającą się przepuklinę pachwinową. Może dobrze by było ponownie udać się na konsultacje do lekarza urologa który ma również specjalizację II stopnia chirurgii ogólnej.
Pozdrawiam WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy