Bóle jądra po intensywnym treningu
Student 23lata. Pół roku temu po intensywnym treningu na siłowni rozbolało mnie lewe jądro. Od razu udałem się do szpitala gdzie lekarz rzucił okiem i stwierdził duże żylaki pow. nasien. Skierował mnie na operacje. Zrobiłem 3 miesiące przerwy od treningów. Po tym czasie problem wrócił. Tym razem udałem się do urologa prywatnie. Wykonał on badanie usg i dotykowe i stwierdził że nie mam żylaków i nie mam się czym martwić. Dlaczego więc po czasami niewielkim wysiłku boli mnie pachwina i lewe jądro?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, w tej sytuacj konieczna jest dalsza diagnostyka, bez dokładnego zebrania wywiadu i osobistego badania trudno postawić właściwą diagnozę. Pozdrawiam
Trudno mi się odnieść do tego problemu, żylaki powrózka powinno się dokładnie zbadać i zmierzyć przekroje naczyń, przy tym badaniu zawsze należy wykonać USG jamy brzusznej ponieważ żylaki mogą być objawem chorób jamy brzusznej lub lewej nerki, poza tym bólów pachwinie może mieć inną przyczynę, może ma Pan zaczynającą się przepuklinę pachwinową. Może dobrze by było ponownie udać się na konsultacje do lekarza urologa który ma również specjalizację II stopnia chirurgii ogólnej.
Pozdrawiam WK