Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle kości śródstopia, bóle mięśni, marzniecie w stopy, dłonie i nos - co to może być?

Witam, proszę o opinię. Od ok. 5 lat bóle kości śródstopia (wcześniej rzadko, obecnie prawie codziennie), bóle mięśni nóg, marznięcie w stopy, dłonie i nos nawet gdy innym jear ciepło. W czasie stresu wzmożone marznięcie. Czasem odczuwana szrywność. Czasem uczicie opuchlizny dłoni i nóg ( zwykle z rana). Wyniki: ANA 1:320, panel przeciwciał ANA3 wszystko z małą intensywnością bez zaznaczonych plusów tylko Dsf70 silnie dodatni. Często leukocyty poniżej normy ale na poziomie 3,5-3,8. Wit. D za wysoka choć od sierpnia nie pzyjmuję. Częste zmęczenie. Uczucie rozwarstwiania mięśni. Dodam iż kapilaroskopia wykonana stwierdza iż ok. 40 % kapilar splastycznych, o krętym przebiegu, skrócone, z zastojem w części centralnej. Szybkie tętno serca nawet w spoczynku. Proszę o interpretację opinię. Dolegliwości nasilone. Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

74 poziom zaufania

Szanowna Pani,
wymienione objawy mogą sugerować, choć nie muszą, chorobę tkanki łącznej, w tym twardzinę układową. Warto udać się do reumatologa celem dalszej diagnostyki.

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy