Bóle kręgosłupa a spłycenie lordozy lędźwiowej w wyniku RTG
Witam Od 2 tygodni mam straszne bóle w okolicy lędźwi. Praktycznie nie mogę samodzielnie się poruszać. zrobiłam rtg kręgosłupa . Wynik to spłycenie lordozy lędźwiowej oraz obniżenie wysokości przestrzeni m-kręgowej L-4-L-5-S1. Nie wiem co mam zrobić jak się teraz leczyć do kogo się udać Proszę pomóżcie Aneta

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z rehabilitantem.