Bóle kręgosłupa i dyskopatia a rehabilitacja
Witam. Mam 22 lata. W maju tego roku podniosłem ciężkie pudło. Od tamtego czasu męczą mnie bóle kręgosłupa. Po licznych wizytach i badaniach rezonansem lekarz stwierdził dyskopatię w kręgach przy L5. Czy jest możliwość rehabilitacji we własnym zakresie? Rehabilitacja jest droga na ta refundowana dlugo sie czeka. Jak to jest z kręgarzami i tzw "nastawianiem" Czy warto? Czy to bezpieczne? Ponoć stosowane i ludzie sobie chwalą?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon