Bóle kręgosłupa i zwyrodnienie w wyniku RTG
Witam. Od kilku lat boli mnie kręgosłup, początkowo odcinek lędzwiowy, teraz także piersiowy i szyjny. RTG wykazało zwyrodnienia. Jakie można wykonać badania przez krew, aby wykluczyć lub zdiagnozować inną chorobę powodującą bóle?Wyczytałam, że warto zrobić wapń, fosfatazy. Proszę o konkretne nazwy badań. Bardzo dziękuję.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon