Bóle krzyża

witam serdecznie:) Jestem w 7tc i niepokoi mnie ból krzyża jaki pojawił się dzisiaj w nocy. Nie jest mocny, powoduje jednak pewien dyskomfort... Jest to ból porównywalny do bólu miesiączkowego (często bolało mnie w krzyżu) Jestem trochę spanikowana, bo naczytałam się w internecie,że to objaw obumarcia płodu...a wizytę mam za 2 tyg i nie wiem co robić ??? i co o tym myśleć ... Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Proszę się nie martwić! Bóle krzyża to jeden z częstszych objawów w pierwszym trymestrze ciąży. Może on wynikać ze zmian hormonalnych (nie wiadomo do końca skąd się bierze). Czasem jest to pierwszy objaw ciąży. Dopóki nie ma krwawienia z dróg rodnych, nie powinna Pani się niepokoić. Pozdrawiam serdecznie!