Bóle krzyżowe rok po cesarskim cięciu

witam mam 29lat jestem po 2 ciazach 1 poronienie w 20 tygodniu w skutek infekcji, druga ciaza donoszona zakonczona cieciem zesarkim w 37 tc. wczesniej bo w 2008 miałam łyzeczkowana kanał szyjki macicy i jamy macicu z problemu przerostu endometrium. rok po cc zauwazyłam bole krzyzowe zaczynajace sie od 15 D.cyklu ciagna sie przez pachwiny do ud..sa skrecajace od ponad roku staramy sie o dziecko drugie niestety nic sie niedzieje miałam dupchston pregnyl iclostylbezyt..bole sa nadal co mam robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zastanawiające jest czy wspomniane bóle są rzeczywiście krzyżowe czyli pochodzące z kręgosłupa czy też po prostu odczuwane są w okolicach miednicy mniejszej. Wtedy powodów może być bardzo dużo. Nie mniej jednak aby to ustalić konieczne jest wykonanie kilku badań obrazowych w tym rezonans lub tomograf kręgosłupa lędźwiowego oraz krzyżowego oraz aby wykluczyć tą drugą ewentualność, o której wspominam badanie USG jamy brzusznej.