Bóle miesiączkowe a nerwica

Witam,mam 35 lat i od zawsze bolace miesiaczki. Do tego moznaby sie bylo przyzwyczaic ,tym bardziej ze badania nie wykazuja zadnych chorob, gdyby nie to ,ze od pol roku slabne w pierwsze dwa dni,tzn prawie mdleje,a co za tym idzie wpadam w ataki paniki,gdyz cierpie na nerwice. Robiono mi badania krwi,pluc,serca,tarczucy itd. Wszystko ok. Badania ginekologiczne rewelacja. Co mo jest,czemu mdleje? Mam juz tego dosc :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety czasami medycyna okazuje się bezradna w stosunku do nietypowej reakcji organizmu. W tych dniach należy o siebie szczególnie zadbać. Niektóre kobiety odczuwają wyłącznie bóle skurczowe w podbrzuszu, natomiast u pozostałych miesiączce towarzyszą bóle głowy, bóle krzyża, wstręt do jedzenia, mdłości, wymioty, poczucie zmęczenia, depresja itp. Mogą też pojawić się zaburzenia pokarmowe, kłopoty z oddawaniem stolca i biegunki. Mówimy wówczas o pełnoobjawowym zespole bolesnego miesiączkowania. Czy miała Pani robione badania w kierunku chorób tarczycy - jeżeli nie warto je wykonać.