Bóle mięśni i stawów i wysoka gorączka

Moj syn ma 14 lat. 1,5 roku temu pojawiły się niepokojące objawy min. czesto tem 40 C , silne bóle stawów i mięśni,(rano oby wstać potrzebował pomocy i co najmniej 5-10 min) . Badania wykazały podwyż. ASO, gronkowca, paciorkowca. Mimo przyjmowania antybiotyków(kilku)na dzień dzisiejszy nie widzimy poprawy. Ostatni specjalista podejrzewa dermatomyositis lub miastenie. (przeciwciala ANa, cANCA ipANCa nieob., czynnik RF-nieob. Morfologisa, podwyż. CPK-376IU. B prosze o jakies sugestie. Dziekuje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W celu zdiagnozowania zapalenia skórno-mięśniowego wymagane jest dodatkowo oznaczenie p/ciał anty-Mi2 i anty-Jo1. Proponuję skonsultować się z reumatologiem, który skieruje Państwa na te badania.