Bóle mięśni rąk - skąd się biorą?

Mam pytanie, co z tym zrobić. Mam stałe bóle mięśni rąk, czasem przechodzą jakby mrówki przez ręce. Czasem mam wrażenie, że nie czuję rąk, zwłaszcza w dłoniach. Ręce są ciężkie. Trudno mi je podnosić w górę. Najlepiej, jak mogę je mieć spuszczone w dół. Take bóle mam od dobrych 4 lat. W tym czasie chorowałam na depresję, ale obecnie już od 1.5 roku nie biorę żadnych leków przeciwdepresyjnych, a jednak ból rąk pozostał. Jest dość męczący. Myślałam, że z czasem przejdzie, gdy przestanę brać leki przeciwdepresyjne, ale niestety nie skończył się. Co teraz z tym zrobić? Bo trwa to już za długo. Proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam. Janina

Witam Pani Janino,

Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć szereg różnego rodzaju przyczyn, na podstawie wiadomości internetowej trudno stwierdzić, która z tych przyczyn zadziałała w Pani przypadku. Ze swojej strony proponowałabym Pani konsultację z lekarzem internistą oraz równolegle psychologiem. Są to objawy, które mogą mieć przyczyny zarówno fizyczne jak i psychiczne. Lekarz internista skieruje Panią na odpowiednie badania, które pozwolą potwierdzić bądź wykluczyć somatyczne przyczyny odczuwanego bólu. Ta diagnoza wskaże kierunek koniecznej terapii.

Pozdrawiam