Bóle migrenowe u 13-latka

Czy to możliwe że u dziecka trzynastoletniego mogą wystąpić bóle migrenowe.Zaczeło się od bólu głowy ,pozniej mówił że na jednym oku tak jakby miał mgłę , przez co słabo widział.Syn nosi okulary . po chwili trętwiały mu usta i palce.Mówił że ciężko mu mówić i nie może się skoncentrować np. napisać smsa w telefonie. Zdarzyło się to pierwszy raz . Nie wiem czym to jest spowodowane.Syn ma też dużą wadę wzroku -4.5 i -3 .Bardzo proszę o podpowiedz . Z góry dziękuję.

oczywiście ,ze migrena występuje u dzieci.
Nawet małych.
Przy tym wywiadzie trzeba udać się do specjalisty ,który dokładnie zbierze wywiad Migrena bowiem posiada określone kryteria kliniczne ( zalecenia IHS) i przede wszystkim zbada dziecko.
Przedstawiony wywiad może wskazywać na pierwszy w życiu napad migreny.
.Przy ich dużej częstości wprowadza się leczenie profilaktyczne.
Ale bez wizyty specjalistycznej się nie obędzie.

Pozdrawiam ciepło

W razie nawrotu bólu proszę bezwzględnie podać śr.przeciwbólowe -wart mieć w domu czopki ponieważ w czasie napadu mogą pojawić się wymioty.