Bóle nóg i pajączki na łydkach

Witam, zglosilam się do lekarza z powodu uporczywych bolow nóg. Lekarz skierował mnie na badania. Wyniki: PLT 440; HGB 11,7; WBC 8,1; RBC 4,85; HCT 37; MCV 76,1; MCHC 31,7; MCH 24,1; RDW 17,2; MPV 10,1. OB 5. INR 0,91; czas protrombinowy 10,4. Badanie dopplerowskie w porządku, d-dimery 86. Mam założona wkładkę jaydess. Co może być przyczyna bólu nóg? Jest to bol łydek, zwłaszcza wieczorem. Na lydkach tez pojawiły się pajaczki i zyly. Z gory dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie, zalecam konsultację naczyniową wraz z badaniem dopplerowskim - czy to tylko pajączki, czy też i żylaki, które nie zawsze widać gołym okiem. Jeśli to niewydolność żylna, warto zaproponować małoinwazyjne leczenie zabiegowe - skleroterapię. Dodatkowo wyniki wskazują na niedobory żelaza i zagrożenie niedokrwistością - proponuję rozszerzyć diagnostykę laboratoryjną. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog