Bóle nóg po tabletkach antykoncepcyjnych Naraya Plus

Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. po tygodniu zaczeły mnie boleć nogi a mianowicie drętwieć, nie mogę siedzieć np jak dawniej w pozycji "po turecku. Jestem osłabiona, senna, bolą mnie piersi. Nie potrafię ustać dłużej w jednym miejscu, bo zaraz mam uczucie jakbym zaraz miałą zemdlec. Czy może to być spowodowane zażywaniem tabletek? wczęsniej tak nie miałam. Jeżlei tak to czy zmiana tabletek może poprawić samopoczucie? Może plastry? Albo inny sposób antykoncepcji?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bezwzględnie należy zaprzestać stosowania antykoncepcji. Zwiększa ona czasami ( tak jak w tym przypadku) ryzyko wystąpienia zakrzepów. Proszę zgłosić się do lekarza.

Witam ! Sugerowałabym aby zgłosiła się Pani do swojego ginekologa. Objawy jakie Pani podaje mogą wynikać z pojawienia się w naczyniach kończyn dolnych groźnych dla zdrowia zakrzepów.